Svijest o važnosti higijene u prevenciji bolesti
Priloženi dokumenti:
Istrazivanje Gimnazija.docx

Mini - projekt: Kristalizacija šećera

Projekt – Održivi razvoj

Učenicima 2. razreda zadan je projektni zadatak Otpad ili smeće -  pitanje je sad (1. dio projekta). Učenici su pripremili čudotvorni napitak te su odgovorili na zadana pitanja koja slijede aktivnosti projekta. Tijek projekta i rezultate projekta prikazali su u powerpoint prezentaciji.

S obzirom kako međupredmetna tema Održivi razvoj održava razvoj generičkih vještina kao što su praktičnost, poduzetnost, inovativnost, kritičko mišljenje, sposobnost prilagodbe promjenama i sposobnost rješavanja problema, nastavnica kemije Antonija Milić odabrala je temu u kojoj se sve gore navedeno primjenjuje i objedinjuje.

Primjenom praktičnoga rada učenike se potiče na ponašanja kao što su odgovorno korištenje prirodnih dobara i energije, korištenje lokalno proizvedene hrane, racionalno postupanje s otpadom, uporaba iskorištenih materijala, aktivan rad i suradnja u zajednici, a sve u svrhu održivog razvoja.

Kako bismo utvrdili naučeno kroz projektne aktivnosti, nastavnica je pripremila Kahoot kviz.

Link: https://bit.ly/3nwyLOw

« Lipanj 2022 »