MEĐUNARODNI PROJEKT TODAY OR MAYDAY

Učenici naše škole pod vodstvom nastavnica Antonije Milić i Nataše Vinković, sudjeluju u međunarodnom projektu Today or Mayday. To je projekt u kojem se uz međunarodnu suradnju i multikulturalnost podiže svijest o klimatskim promjenama i njihovoj povezanosti s održivošću. Posljedice klimatskih promjena osjećaju se u svim dijelovima svijeta. Polarne ledene ploče tope se, a razina mora raste. U nekim regijama sve češće dolazi do ekstremnih vremenskih uvjeta i kiša, dok se u drugima javljaju sve intenzivniji toplinski valovi i suše. Upravo iz tih razloga učenici naše škole će  u sklopu različitih aktivnosti projekta istražiti i definirati klimatske promjene te će saznanja potvrditi putem znanstvenih činjenica. Nakon toga, istraživat će uzroke i posljedice klimatskih promjena na globalnoj i lokalnoj razini. Upoznati će se s UN-ovom Akcijom održivog razvoja i raspraviti o klimatskim promjenama s gledišta održivosti. U posljednjim fazama projekta istražit će relevantne organizacije i eko akcije širom svijeta, kao i djelovanje poduzeto na lokalnoj razini. Podijelit će svoja saznanja putem web2 alata kao što su interaktivne karte, infografike, grafikoni itd. Uključujući se u različite aktivnosti s ponosom možemo reći kako naši učenici opravdavaju dijamantni status Gimnazije kao Eko škole.

« Srpanj 2022 »