VEČER MATEMATIKE 2022.

Autor: Tijana Pavliček, 6. 12. 2022.

Tko kaže da je matematika dosadna?

''Večer matematike'' je manifestacija koja se održava prvoga četvrtka u prosincu u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.  Ovogodišnja Večer matetmatike održana je 1.12., a sastoji se od skupa interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

U našoj školi, na zadovoljstvo svih učenika, održano je mnoštvo radionica u 4 učionice: fraktali, igra znanja 10 sekundi, geometrijski kirigami, izrezivanje pahuljiva Star Wars, crni Petar, razne križaljke,igra GO, zabavna matematika, čarobnjak pogađa zbroj, šivanje i matematika, ajnc, igra s brojevima te pub kviz.

Radionice su uz učenike organizirale, vodile i nadgledale Edita Evetić, prof., Ljiljana Bijelić, prof. i Jasmina Brkić, prof. Velik izbor raznovrsnih radionica omogućio je učenicima odabir baš ono što ih zanima i što im se čini zanimljivim.

„Večer matematike“ je bila uspješna i svi su se sjajno zabavili te zadovoljno otišli. Hvala svim sudionicima koji su se pridružili ovom projektu. Veselimo se druženju uz matematiku i sljedeće godine!

« Svibanj 2024 »