ANJA VINKOVIĆ DIO EKIPE SREBRNOG SJAJA

Autor: Tijana Pavliček, 5. 9. 2022.

Učenica Gimnazije Vukovar, Anja Vinković, uz mentorstvo nastavnice fizike Karoline Dvojković, sudjelovala je na natjecanju Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca (IYNT) koji se održavao od 21. do 28. kolovoza 2022. godine u Gruziji. Ekipa šestero učenika, koji su na državnoj razini natjecanja održanom u siječnju 2022. godine ostvarili najbolji rezultat, predstavljala je Republiku Hrvatsku na natjecanju u znanju iz prirodoslovlja te su između 13 međunarodnih ekipa osvojili srebro. Međunarodna razina natjecanja sastavljena je od tzv. znanstvenih borbi kojih je ove godine bilo 17. Znanstvena borba podrazumijeva teorijsko i eksperimentalno predstavljanje danog problema, odgovaranje na pitanja oponenata (suprotstavljenog tima) i sudaca te postavljanje pitanja oponentnim timovima. Timovi koji su najbolji u znanstvenim borbama, na temelju ocjena sudaca, upućuju se u polufinale i dalje sučeljavanjem u finale. Nakon ovogodišnje finalne znanstvene borbe, hrvatski se tim okitio srebrnom medaljom. Budući se natjecanje odvijalo pred sam početak nove školske godine, može se zaključiti da su naši predstavnici i više nego spremni za početak iste. Međunarodni turnir mladih prirodoslovaca, kao timsko natjecanje, objedinjuje znanja naših najboljih učenika iz svih dijelova Hrvatske te je jošjedan u nizu pokazatelja da su sve naše škole ravnopravni rasadnici znanja. Izvrstan ostvareni uspjeh Anje Vinković učvršćuje poziciju Gimnazije Vukovar na karti izvrsnosti i prepoznatljivosti, a ujedno je i motivacija svim sudionicima odgojno-obrazovnog lanca.

« Svibanj 2024 »