Večer matematike 6.12.2018.

Autor: Marina Lukaš, 19. 12. 2018.

Večer matematike je projekt u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva, uz potporu  Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske, koji se šestu godinu zaredom održao i u našoj školi.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Na Večeri matematike održan je velik broj radionica koje su vodili učenici naše škole:

Nikolina Aleksić i Jovana Vidović, 1.3: Rođendan još jednom

Mihaela Mihaljević i Stella Ristović (2.c): Tangram

Josip Kolar, Leonard Lukačević, Mislav Šlafhauzer, Jakov Šlafhauzer i Ivan Draganić (2.c): Cezarova šifra (Escape room)

Matija Karaula i Šimun Škarica, 3.a: Fantastični oblici i tablica množenja

Anđela Budimir i Rea Sablić, 3.b: Pokrivanje polja – koordinatni sustav u ravnini

Luka Prce i Matea Batarelo, 3.b: Oblici jednadžbe pravca – Magarac

Tea Buršić i Lucija Oršolić, 3.b: Igra GO (igra okruživanja)

Paula Rambousek i Josipa Ljubas, 3.c: 10 sekundi

Anamarija Pančić, Katarina Bataković i Tea Vučković, 3.c: Fleksagoni

Sara Bošnjak i Josipa Pravdić, 3.c: Igra – karte

Matija Hardi i Ivan Kolar, 3.c: Najkraći put

Marko Macura i Matko Gašparić, 3.c: Problem bojanja

Kristina Paripović i Jelena Đerić, 3.1: Matematika je čista zabava i Povratak u stvarnost

Kosana Ćirić i Aleksandra Ulemek, 3.1: MIX i Odrediti volumen jaja

Jovan Bošnjak, Aleksandar Čukelj i Lazar Ajduković , 3.3: CSI-sumnjivci

Marija Jurić, Dragana Mićanović i Aleksandra Medić, 4.1: Putovnica i Preslagivanje

Dragana Zeljić, Žarko Mijatović i Emilija Mijatović, 4.1: Pascalov trokut i Crni Petar, sve funkcije

Anja Konjević, Nikolina Bradarić i Predrag Macakanja, 4.3: Modeliranje funkcijama - Funkcije svuda oko nas

Mateja Stojanović, Maja Virag i Teodora Lemajić, 4.3: Čarobnjak pogađa zbroj

U tome su im pomogle nastavnice matematike Sandra Savičić, Ljiljana Bijelić, Marina Lukaš i Edita Evetić te nastavnica latinskog jezika Tomislava Klarić.

Ostali učenici naše škole zajedno sa svojim predmetnim nastavnicima obilazili su „matematičke stanice“ i odabirali aktivnosti u kojima će sudjelovati. Hvala svim učenicima voditeljima kao i ostalim sudionicima ovogodišnje Večeri matematike.

Vidimo se sljedeće godine na 7. Večeri matematike!