U GIMNAZIJI VUKOVAR POSAĐEN DRVORED POSVEĆEN POZNATIM VUKOVARSKIM GIMNAZIJALACIMA

Autor: Administrator , 9. 5. 2018.

Dana 28.3.2018. godine Gimnazija Vukovar i Lions klub Vukovar organizirali su zajedničku akciju, treću po redu (nakon Aleje Lions i sadnje šimšira) s ciljem uljepšavanja i ozelenjivanja grada Vukovara.

Ovaj put, ispred Gimnazije Vukovar prigodno je posađeno 20 mladih sadnica lipa posvećenih znamenitim vukovarskim gimnazijalcima: Vesni Bosanac, Ruži Marić, Alici Wertheimer Baletić, Vinku Zidariću, Krešimiru Zidariću, Željku Mataji, Alfredu Palu, Pavlu Pavličiću, Reneu Matoušeku, Branku Crlenjaku, Branki Šulc, Vladimiru Štenglu, Vladimiru Filakovcu, Ljiljani Gehrecke, Vladimiru Horvatu, Damiru Bičaniću, Đorđu Radišiću, Matiji Salaju, Alfredu Hillu te Veri Johanides. Uz glazbenu pratnju gimnazijskih tamburaša, u sadnji je sudjelovalo 70-tak volontera, učenika Gimnazije Vukovar, učenika Osnovne škole Nikole Andrića Vukovar, članova LC Vukovar, te djelatnicu Komunalca Vukovar d.o.o. Ivanu Molnar s koima imamo izvrsnu suradnju i koji podržavaju naše akcije uređenja okoliša grada Vukovara. Nakon uvodne pjesme tamburaškog sastava Gimnazije Vukovar svim nazočnima prigodnim riječima potpore i dobrodošlice obratili su se Željko Đekić, tajnik Lions kluba Vukovar, ravnatelj Gimnazije Vukovar Davor Šijanović, Jakica Rajković iz gradske uprave Vukovar, te Guverner Lionsa Hrvatske, gospodin Mladen Kajganić. Prvu lipu u ime svih znamenitih vukovarskih gimnazijalaca posadila je poznata Vukovarka, ravnateljica Gradskog muzeja Vukovar, gospođa Ruža Marić, koja se također svim nazočnima obratila prigodnim riječima, evocirajući uspomene na svoje gimnazijske dane. Na kraju sadnje, Župnik župe sv. Filipa i Jakova i gvardijan Franjevačkog samostana u Vukovaru fra Ivica Jagodić blagoslovio je sve sadnice. Druženje svih nazočnih potom se nastavilo u predvorju škole uz prigodni domjenak. Ovom akcijom želi se ukazati na značaj svakog stabla za kvalitetniji život zajednice, osvijestiti važnost razvijanja ekološke svijesti te još jednom dokazati kako se zajedničkim radom mogu postići značajne promjene. Zahvaljujemo svima koji su došli podržati ovu hvalevrijednu akciju, kao i predstavnicima medija koji se uvijek odazivaju i podržavaju naš rad (Hrvatski radio Vukovar, Osječka televizija i Radio Dunav). Svima želimo Sretan Uskrs i puno odmora u vrijeme proljetnog odmora učenika.

« Ožujak 2024 »