UČENICI GIMNAZIJE VUKOVAR U OSIJEKU

Autor: Administrator , 24. 11. 2016.

Dana 10.11. 2016. g u Muzeju Slavonije u Osijeku otvorena je izložba Kardinal Alozije Stepinac - Put svetosti.

Od Bruxellesa (14. - 17. lipnja 2016.) do Osijeka (10. – 23. studenoga 2016.) naziv je izložbe koju je otvorila potpredsjednica Europskoga parlamenta, irska zastupnica Mairead McGuinness, u Bruxellesu, a u Osijeku mons. dr. sc. Vladimir Dugalić. Izložbu u Osijeku organizirali su: Đakovačko-osječka nadbiskupija – Institut za novu evangelizaciju ''Sv. Ivan Pavao II.'' Osijek, Zavod za znanstveni i umjetnički rad Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti u Osijeku, Sveučilište J. J. Strossmayera u Osijeku, Družba ''Braće hrvatskoga zmaja'', Matica hrvatska – Ogranak Osijek, Muzej Slavonije – Osijek, Ured za kulturna dobra Zagrebačke nadbiskupije, Medijski centar ''Glas Slavonije'' d. d. Osijek. Učenici, nastavnici i ravnatelj Gimnazije Vukovar sudjelovali su na otvorenju izložbe dramskim prikazom pod nazivom: Suđenje Alojziju Stepincu- Svjedoku Istine, Tamburaškim sastavom, te Djevojačkim zborom Gimnazije Vukovar. Izvedbu su pripremile Nina Salatović, prof., Tihana Drožđek, prof., Sanja Matičić, dipl. theol. Nakon upriličenoga dramsko- glazbenog dijela (su) organizatori te uzvanici upriličili su govore povijesne i znanstvene dokaze o kardinalu Stepincu i njegovom životu. ''Od Bruxellesa do Osijeka – izložba koja povezuje vremena i prostore'' odjeknula je u ekumenskom, vjerskom izričaju mons. Nedjeljka Pintarića. „In te Domine speravi „ kardinalovo geslo i njegova rečenica „Moja je savjest mirna“ dugo će odzvanjati u srcima onih koji žele slušati istinu i njegovo zalaganje za dostojanstvo i život svakoga čovjeka bez obzira na naciju, vjeru i boju kože. Ponosni smo na naše učenike i profesorice koji su besprijekorno odradili predviđeni program, a svojim nastupom predstavili školu izuzetno respektabilnoj publici. Jedno veliko hvala svima na sudjelovanju.