PREDNATJECANJE „EUROSCOLA“- GIMNAZIJALCI U STRASBOURGU!

Autor: Administrator , 8. 2. 2016.

Ured za informiranje Europskog parlamenta u Hrvatskoj u petak 5. veljače 2016. godine organizirao je natjecanje "Euroscola" za srednjoškolce Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije, na koje se prijavila čak 21 srednja škola.

Euroscola je redovni godišnji program Europskog parlamenta kroz koji učenici viših razreda srednjih škola iz država članica Europske unije na praktičan način uče o europskim pitanjima. Učenici iz država članica Unije predstavljaju svoje škole na natjecanjima u vlastitoj zemlji, a najuspješniji među njima odlaze u Strasbourg i na jedan dan postaju zastupnici u Europskom parlamentu.

Natjecanje se održalo u vijećnici Osječko-baranjske županije u Osijeku. Učenici Gimnazije Vukovar, Luka Namačinski, Denis Jocković, Stipe Vidović, Mihovil Karaula i Iris Ljubić s mentoricom Natašom Vinković također su sudjelovali na natjecanju te su svojim znanjem i komunikacijskim vještinama osigurali putovanje u Strasbourg gdje će sudjelovati u simulaciji Europskog parlamenta. U Europskom parlamentu učenici će  razgovarati o aktualnim političkim temama na jednom od 3 službena jezika Parlamenta: engleskom, njemačkom ili francuskom. Ukupno 24 učenika i 2 mentora iz Gimnazije Vukovar putovat će u Strasbourg te tako iznijeti ime Gimnazije Vukovar i izvan granica Hrvatske. Dodana vrijednost ovog programa jest razmjena iskustava i prijateljstva koja nastaju među srednjoškolcima iz svih država Europske unije, dok profesori koji prate učenike imaju priliku upoznati svoje kolege iz drugih zemalja i međusobno razmijeniti iskustva.

« Ožujak 2024 »