Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. obilježen u Gimnaziji Vukovar

Autor: Administrator , 18. 11. 2015.

Počast Vukovaru i svim žrtvama odali su učenici i djelatnici naše gimnazije koji su prigodnim programima obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991.

Hrvatski sabor donio je 29. listopada 1999. Odluku o proglašenju dana sjećanja na žrtvu Vukovara 1991. godine, kako bi se dostojanstveno i primjereno odala počast svim sudionicima obrane Vukovara, grada – simbola hrvatske slobode. Obljetnice su prigode da se prisjetimo na neke trenutke i događaje koje su se zbile u povijesti nekog vremena. Prije dvadeset i četiri godine, 18. studenoga 1991. nakon tromjesečne opsade i gotovo potpunog uništenja grada, prestao je otpor hrvatskih branitelja u Vukovaru.

15.studenoga 2015. godine - U dvorani Gimnazije Vukovar, učenici, nastavnici i ravnatelj Gimnazije Vukovar ugostili su učenike i nastavnike Gimnazije Drniš. Nakon pozdravnog govora ravnatelja škole Davora Šijanovića, učenici vukovarske gimnazije izveli su prigodan program pod vodstvom svojih nastavnica i nastavnika:

Tihana Drožđek i Sanja Matičić - zbor Gimnazije Vukovar

Nina Salatović - dramska i recitatorska skupina Gimnazije Vukovar

Josip Elez - tamburaški orkestar Gimnazije Vukovar

Giana Marović Zeko, Nataša Vinković, Mirela Milković - hobby art team (uređenje hodnika škole).

17.studenoga 2015. godine - U dvorani Gimnazije Vukovar, učenici i djelatnici domaćini ugostili su roditelje, te učenike, djelatnike i ravnateljicu Juditu Franko Prve Hrvatske Sušačke Gimnazije iz Rijeke.

Tihana Drožđek i Sanja Matičić - zbor Gimnazije Vukovar

Nina Salatović - dramska i recitatorska skupina Gimnazije Vukovar

Josip Elez - tamburaški orkestar Gimnazije Vukovar

Nakon prigodnog programa uz molitvu i sjećanje na žrtve Vukovara , upaljene su svijeće ispred zgrade Gimnazije.

18.studenoga 2015. godine - Sudjelovanje učenika i djelatnika na Križnom putu u Koloni sjećanja.

Učenici koji trenutno pohađaju srednju školu rođeni su puno godina nakon domovinskog rata te osim priča svojih najbližih i putem medija nemaju pravu predodžbu o tome što se u Vukovaru dogodilo 1991. godine. Gimnazija Vukovar već dugi niz godina iz generacije u generaciju obnavlja to sjećanje, te na taj način učenicima iz svih krajeva Lijepe naše pokušava približiti i ispričati noviju hrvatsku povijest kako bi sa ponosom i dostojanstvom živjeli svoju budućnost, bez sumnji i predrasuda o Domovinskom ratu, njegovim žrtvama i hrabrim ljudima.