Projekt: "Zajedno smo jači"

Autor: Administrator , 18. 10. 2015.

Hrvatski Telekom (HT) dodijelio je u srijedu 18.studenoga 2015. godine 720 tisuća kuna kroz dvanaest donacija za društveno vrijedne projekte. Odabrani su u tri kruga glasanja tijekom desetog donacijskog natječaja 'Zajedno smo jači'. Najvrijednije donacije dodijeljene su Gimnaziji Vukovar, Centru za odgoj i obrazovanje 'Slava Raškaj' iz Zagreba te dječjem vrtiću Ružičnjak.

Ukupni donacijski fond natječaja iznosio je ove godine 720 tisuća kuna, a u svakoj od tri kategorije: 'Tehnologija i komunikacija', 'Edukacija i digitalizacija' te 'Okoliš i održivi razvoj', za četiri najbolja projekta dodijeljeno je po 90, 70, 50 te 30 tisuća kuna.

'Provođenjem natječaja 'Zajedno smo jači' HT je u proteklih deset godina pomogao oko 240 vrijednih projekata na području čitave Hrvatske s osam i pol milijuna kuna. To je naš najznačajniji dobrotvorni projekt. I ubuduće ćemo podržavati inovativne i kvalitetne projekte koji pridonose cjelokupnom napretku društva, kao što to činimo već dugi niz godina, a bitno je istaknuti da smo kroz ovaj natječaj pronašli i specifična područja u koja nastavljamo ulagati', naglasio je prilikom dodjele predsjednik Uprave HT-a Davor Tomašković.

Na ovogodišnji natječaj pristiglo je 345 prijava. Selekciju nakon prvoga kruga obavilo je stručno povjerenstvo u kojem su bila tri predstavnika HT-a te po jedan predstavnik Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske, Zavoda za robotiku Fakulteta strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatske udruge poslodavaca (Global Compact) i Hrvatskog poslovnog savjeta za održivi razvoj.

Nakon toga su zaposlenici HT Grupe glasali za najbolja 24 projekta te su u završnom krugu glasanja svi korisnici interneta putem službene stranice natječaja www.zajednosmojaci.hr do 16. studenog 2015. mogli svojim glasovima podržati najbolje projekte.

U kategoriji 'Tehnologija i komunikacija' najvredniju donaciju dobila je Gimnazija Vukovar, za projekt opremanja gimnazije prijenosnim računalima, projektorima i bijelim pločama te bržim i jačim bežičnim internetom, kao i educiranje zaposlenih za primjenu ICT tehnologije u nastavi.

Kako je rekla Karolina Dvojković iz Gimnazije Vukovar, sredstva iz donacije bit će utrošena za poboljšanje digitalnih kompetencija nastavnika i učenika, osposobljavanje za bolje korištenje ICT-a te za obrazovanje učenika i njihovu pripremu za tržište rada. Vukovarska gimnazija, obrazovna institucija sa 124 godine tradicije, trenutno koristi opremu nabavljenu prije 15 godina.

Zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima, nastavnicima i prijateljima Gimnazije Vukovar koji su podržali naš zajednički projekt pod nazivom: "Tehnologija budućnosti za školu budućnosti". Osvojili smo prvo mjesto u kategoriji: "Tehnologija i komunikacija". Ovim uspjehom dobit ćemo vrijednu donaciju T-coma za opremanje naše škole.

Hvala svima koji podržavaju naš rad!