Državno natjecanje iz engleskoga jezika!

Autor: Administrator , 4. 5. 2015.

Luki Namačinskom, učeniku 2.c razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije drugo mjesto na Državnom natjecanju iz engleskoga jezika!

Državno natjecanje iz engleskoga jezika održano je u Šibeniku u Osnovnoj školi „Vidici“ u razdoblju od 21. do 23. travnja 2015. godine. Natjecanje je organizirano u 5 kategorija – OŠ (8. razred osnovne škole), 2A (2. razred gimnazije) i 2B (2. razred strukovne škole) te 4A (4. razred gimnazije) i 4.B (4. razred strukovne škole) te je trajalo dva dana. Prvoga je dana testirano znanje učenika u pisanju eseja i poznavanju jezičnih struktura (pisani dio ispita), a drugoga su dana učenici pristupili usmenom dijelu ispita.

Gimnaziju Vukovar, grad Vukovar i Županiju Vukovarsko- srijemsku predstavljao je učenik Luka Namačinski (2.c) koji se natjecao u kategoriji 2A. Luka je osvojio sjajno drugo mjesto sa 90 bodova od mogućih 100 (među ukupno 14 natjecatelja). Izniman je to uspjeh učenika naše škole koji je svoje zavidno znanje engleskoga jezika već pokazao i na Županijskom natjecanju iz engleskoga jezika gdje je osvojio 1. mjesto . Luka je nakon pisanog dijela ispita zauzeo 3. mjesto. Poslije žalbenog roka i ponovnog prebrojavanja bodova popeo se na 2. mjesto na kojem je i ostao nakon izvrsna 23 boda na usmenom dijelu. Posebne čestitke Luki jer ga je samo jedan bod dijelio od prvog mjesta što mu može biti poticaj da na sljedećem natjecanju za dvije godine bude još uspješniji!

Učenici natjecatelji i njihovi mentori boravili su u hotelu „Jure“, u turističkom naselju „Solaris“. U vrijeme trajanja pisanoga dijela ispita mentori učenika sudjelovali su na izlaganju gospodina Petera Hopwooda - Owner of the Libris Communications i djelatnika British Ambassy Croatia. Ovo predavanje bilo je vrlo korisno za sve nastavnike jer su dobili potrebita znanja o uporabi web 2.0 alata i korištenju društvenih mreža u nastavnom procesu. Nakon pisanoga dijela ispita za učenike i mentore organiziran je odlazak u Šibenik te razgledavanje grada uz pratnju turističkoga vodiča. Izuzetno smo ponosni na Luku i njegov rezultat te se nadamo da će to ujedno biti motivacija i poticaj za sve učenike s porukom da se u znanje isplati ulagati.