Gimnazijalci izvrsni na natjecanju Mladeži Hrvatskoga Crvenog križa

Autor: Administrator , 28. 3. 2015.

14. ožujka 2015. godine u OŠ Dragutin Tadijanović, Vukovar, organizirano je i provedeno natjecanje u dvije kategorije – ekipe podmlatka (od 11 do 14 godina, odnosno do završetka osnovne škole) i ekipe mladeži (od 15 do 18 godina odnosno do završetka srednje škole). Za izvrstan organizacijski dio odgovornost su preuzeli djelatnici  Gradskog društva Crveni križ Vukovar pod vodstvom ravnateljice gđe.Zorice Grgić dok su se za kvalitetno predstavljanje teorijskog i praktičnog znanja pobrinuli učenici šest osnovnih i četiri srednje škole zajedno sa svojim mentorima. Svečanost otvaranja uveličao je predsjednik GDCK dr. Vladislav Nadaš.

Sadržaj natjecanja obuhvatio je:

-          provjeru znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima i

-          provjeru znanja i vještina iz pružanja prve pomoći

Natjecanja na svim razinama provelo se na način da su prema utvrđenom planu i satnici ekipe prolazile sve pozicije. Vrijeme rješavanja zadataka na svakoj radnoj poziciji trajalo je 10 minuta. Na pozicijama iz provjere znanja o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, međunarodnom humanitarnom pravu i ljudskim pravima, provedene su pismene provjere znanja, a na pozicijama iz provjere znanja i vještina u pružanju prve pomoći provedena je pismena i praktična provjera.

I ove godine u kategoriji Mladeži, Gimnazijalci su pokazali izvrsno teorijsko i praktično znanje i osvojili 1. mjesto te će predstavljati GDCK Vukovar na Međužupanijskom natjecanju Mladi Hrvatskog Crvenog križa u Županji 18. travanja.

Vukovarsku Gimnaziju predstavljali su Domagoj Perak, Ana Balić, Marija Čolak, Gabriela Filić, Ana Marija Perković i Stjepan Šota, učenici 3.C razreda prirodoslovno-matematičkog usmjerenja pod mentorstvom svoje razrednice, prof. Sanje Pavlović Šijanović .

Cilj ovog natjecanja je motivirati mlade osobe za humanitarno djelovanje u zajednici i okupiti mlade osobe radi razmjene iskustava i ideja o radu mladih Hrvatskoga Crvenog križa. Cilj je u poptunosti ostvaren i ostaje nam samo da ekipi Gimnazije Vukovar poželimo uspjeh na daljnjem natjecanju!

« Ožujak 2024 »