Humanitarni malonogometni turnir 6.12.2014.

Autor: Administrator , 28. 3. 2015.

Učenici i djelatnici Gimnazije Vukovar na dan sv. Nikole razveselili su građane grada Vukovara natjecateljskim utakmicama te će prikupljena sredstva od kupovina ulaznica i kotizacije usmjeriti ka socijalnoj samoposluzi u Vukovaru. Vrijeme je došašća. Već tradicionalno, vukovarski se gimnazijalci trude ovo adventsko vrijeme obilježiti dobrim djelima, iskrenim međuljudskim susretima, dijeljenjem radosti i veselja. Na to nas poziva i adventski svetac sv. Nikola koji posebno djecu razveseljava svojim darovima i kojem se svi radujemo. Upravo su iz tog razloga vukovarski gimnazijalci odabrali blagdansko jutro sv. Nikole za humanitarni turnir u malom nogometu.

U dvorani OŠ Dragutina Tadijanovića, dana 06.prosinca 2014. održani su natjecateljski susreti između svih razreda Gimnazije Vukovar. U završnici susreta, najbolje plasirana ekipa učenika 4.a razreda u sastavu: Dominik Škarica, Dominik Pinjuh, Marko Vujeva, Alen Hodovanj i  David Mitić sučelila se sa veteranima – svojim nastavnicima predvođeni ravnateljem škole u sastavu: Davor Šijanović-ravnatelj, Nebojša Janić-prof.hrvatskoga jezika, Borislav Edelinski-prof. njemačkoga jezika, Petar Ivanković-prof. povijesti, Dario Đumić-računovođa, Ognjen Vujović-prof. TZK-a i Dado Marković-prof. TZK-a. U napetoj i neizvjesnoj utakmici, pobjednici su bili ekipa veterana rezultatom 7:5. Uz pregršt zabave i veselja, osnovni smisao cjelokupne aktivnosti bio je humanitarnog karaktera. Podizanje svijesti o tome koliko smo zapravo potrebni jedni drugima naša je odgovornost, ali i velika radost  što možemo učiniti nešto za one koji su manje sretni. Naime, kotizacijom  i kupovinom ulaznica po simboličnoj cijeni prikupljena su novčana sredstva koja će kroz socijalnu samoposlugu biti usmjerena najpotrebitijima na području grada Vukovara. Na taj način učenici i nastavnici Gimnazije Vukovar potrudili su se nadolazeće Blagdane učiniti ugodnijim i toplijim onima kojima je to najpotrebnije. Dar nema svoju vrijednost zato što je skupocjen, već zato što izražava nečiju ljubav, prijateljstvo, privrženost, zahvalnost… Iz tog razloga, učenici, djelatnici i posjetitelji malonogometnog turnira, darovali su svoje vrijeme i brižnost, kako bi pokazali svoju prisutnost, svoju volju da se na njih može osloniti, vjerovati im, dali su na znanje da su tu za one koje je zadesila životna nevolja. Ravnatelj Šijanović naglasio je smisao tradicionalnih malonogometnih humanitarnih turnira kojima vukovarska gimnazija daruje ono čega je srce njenih učenika i djelatnika  puno.  Puno ljubavi, sreće, životnih spoznaja, iskustava i znanja, potrebno je dijeliti. Zato njegujemo pravi smisao darivanja, i baš iz tog razloga mi kažemo HVALA ! Na taj način spremni smo za sudjelovanje u istinskoj životnoj čaroliji – ljubav se dijeljenjem množi!