Erasmus + projekt: Informacija za sve

Autor: Tijana Pavliček, 3. 5. 2023.

Dana 5. travnja 2023. godine četiri učenika 4. C razreda Gimnazije Vukovar: Natalie Rambousek, Luka Marinković, Karlo Jukić i David Ivanović-Baljak, zajedno sa nastavnicom Karolinom Dvojković, sudjelovali su na uvodnoj konferenciji Erasmus + projekta: "Informacija za sve", Proni centra za socijalno podučavanje. Konferencija se održala u Osijeku u prostoru Info Centra Osijek.

Početkom ove godine Proni Centar  započeo je s provedbom projekta “Informacija za sve”  koji za cilj ima podići razinu kvalitete života mladih na području Osječko-baranjske i Vukovarsko-srijemske županije, s naglaskom na  mlade u manjim i teže dostupnim ruralnim sredinama, kroz definiranje modela/smjernica za informiranja mladih, u strukturiranom dijalogu između mladih  i donositelja odluka s područja tih zajednica (koji su glavni pružatelji relevantnih informacija).

Gimnazija Vukovar nastojat će dati doprinos ovom projektu kroz angažman zainteresiranih učenika i nastavnika. Cilj je postati škola partner Info Centra i Proni Centra kako bismo podigli kvalitetu informacija i prilika za napredovanje mladih na višu razinu. Detaljnije informacije o projektu možete pronaći pod "više.
Više: Projekt “Informacija za sve”, sufinanciran je sredstvima Europske unije kroz program Erasmus+, provoditi će se u trajanju od godinu dana kroz niz aktivnosti usmjerenih ka razumijevanju potreba i načina informiranja mladih, odnosno podizanja razine njihove informiranosti kako bi se isti na vrijeme i što kvalitetniji način mogli uključiti u različite društvene procese značajne za njihovo osobni razvoj - dvije konferencije (po jedna u svakoj županiji), strukturirani dijalozi s mladima i dionicima na lokalnoj razini (po 5 u svakoj županiji), a temelji za provedbu istih bit će rezultati istraživanja s mladima koje smo već proveli tijekom veljače i ožujka ove godine.

U završnoj fazi projekta izradit će se Smjernice za unaprjeđenje informiranja mladih na području OBŽ i VSŽ  te će iste služiti kao vodič za kvalitetnije informiranje i širi doseg mladih, posebice onih s ruralnih područja u kojima dostupnost informacija i sadržaja za mlade manjka u odnosu na gradske sredine.