U HARMONIJI S PRIRODOM – EKOLOŠKA AKCIJA VUKOVARSKIH GIMNAZIJALACA

Autor: Tijana Pavliček, 13. 1. 2020.

Podržite nas i uključite se u našu akciju za ljepši, sigurniji i čišći grad!

Sve što spada u EE (električni i elektronički) otpad, možete donijeti u Gimnaziju Vukovar, svaki radni dan od 07.00 do 19.00 tijekom mjeseca siječnja (obratiti se na portu tehničkom osoblju), nakon čega će Tvrtka Metal-Zec, ovlaštena od Ministarstva zaštite okoliša, odvesti i zbrinuti sav prikupljeni EE otpad.

Gimnazija Vukovar ponosni je nositelj Zlatnog statusa međunarodne „Eko škole“, a ujedno je i e-Škola koja prolazi kroz proces cjelovite informatizacije poslovanja same škole, ali i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrele škole za 21.stoljeće što ispred nas stavlja zadatak, obvezu i poticaj na provođenje raznolikih ekoloških aktivnosti i projekata s ciljem ispunjavanja zadanih smjernica odgoja i obrazovanja za okoliš te nužnost kontinuiranog osposobljavanja mladih generacija za donošenje odluka o razvitku društva u budućnosti.

S obzirom na sustavne promjene u informacijsko-komunikacijskoj tehnologiji i pojavljivanje novih elektroničkih kućanskih pomagala, ova vrsta otpada predstavlja jednu od najbrže rastućih kategorija otpada uzrokujući time dva problema: onečišćenje okoliša i nepovratni gubitak vrijednih sirovina, stoga je od izuzetne važnosti spriječiti nastanak EE otpada i ponovno iskoristiti ili reciklirati staru EE opremu i uređaje te na taj način smanjiti njegov štetan utjecaj na okoliš.

Gimnazija Vukovar pred sebe je postavila prioritetan zadatak kojim će u procesu odgoja i obrazovanja sustavno djelovati u skladu s odgovornim ponašanjem prema okolišu kao i njegovu očuvanju.

Pozivamo sve nastavnike, učenike, roditelje i prijatelje škole da podrže našu akciju kako bismo pokazali da smo ekološki osviješteni i da u skladu sa osobnom odgovornošću znamo i možemo aktivno djelovati u skladu s načelima održivog razvoja te u svojim kućanstvima i gradu živjeti u harmoniji s prirodom!

« Ožujak 2024 »