GEOCACHING

Predavanje na temu geocachinga je bilo održano u učionici geografije u utorak, 13.10.2015. učenicima prvih razreda naše škole.

Geocaching je svjetska“ igra skrivanja i traženja blaga“. Osnovna ideja geocachinga je izaći van u prirodu, sami, s obitelji ili prijateljima, te se dobro zabaviti na putu do određene lokacije. Svatko sa GPS uređajem može pokušati pronaći cache.

Kroz predavanje učenike smo potakli da svatko izradi svoj profil na https://www.geocaching.com/ i da pokuša zaigrati igru na način da sakrije cache u Vukovaru i nakon toga da svi zajedno nasumično odaberemo nekoliko postavljenih cacheva i krenemo u potragu. Geocachevi se mogu pronaći na svakom kontinentu, od Antarktike do Sjeverne Amerike. Mogu biti sakriveni u Vašem lokalnom parku, na kraju duge staze za šetnju, ispod vode, ili u ulici grada.

Geocache bi trebao sadžavati: olovku, upisnu knjigu (logbook), sitnice za razmjenu, informacije o geocachingu i kontakt. Kada se geocache pronađe potrebno se upisati u upisnu knjigu, razmijeniti se za neku sitnicu iz kutijice i naravno vratiti kutijicu na mjesto gdje se nalazila. Geocache kutija može biti bilo koji spremnik, važno je da je vodootporan i dovoljno velik da u njega stane upisna knjiga. Kutije ne trebaju sadžavati oružje, alkohol, hranu, petarde... također ih se ne smije zakopavati.

Zajednica geocaching podupire akciju za čišćenje okoliša koja se naziva CITO (Cache In Trash Out).

Predavanje su održali Mirko Tivanovac, Borna Čilić Kraljević i Magdalena Kalazić uz pomoć profesorice Nataše Vinković.

« Srpanj 2017 »